29 kwietnia 2013

Wiosenne porządki część druga – Sypialnia. Czyli jak zrobić porządki w szafie i co zrobić w ubraniami, które już nie nosimy.

W dzisiejszym poście chciałabym się skupić na porządkach wiosennych w sypialni.
1. Sortowanie praniaNa pewno gdzieś poniewiera się skarpetka, na krześle wisi koszulka. Zajmijmy się zatem najpierw sortowaniem prania. W jedno miejsce, będziemy dawali cale nasze pranie, by następnie się posortować do prania. Na razie nie musimy się skupiać na segregowaniu wg koloru, materiału. Naszym celem jest ustalenie, co trzeba wyprać, a co nie.

2. Sprzątanie w szafieNiestety, by posprzątać w szafie, trzeba z niej wszystko wyrzucić – najlepiej na łóżko, będziemy mieli dużą powierzchnię pracy.

Wycieramy od kurzu każdą szafkę – na mokro i na sucho. Następnie impregnujemy np. przy użyciu Pronto, by kurz szybko nie zasiadał. (Pamiętajmy, że na szafie zebrało się dużo kurzu i należy to miejsce również wymyć).

Później czeka nas to, co chyba nieliczni z nas lubią. - SORTOWANIE ODZIEŻY

3. Sortowanie odzieżyNajpierw patrzymy czy wszystkie ubrania są czyste i nie trzeba ich prać – jeśli trzeba odkładamy na miejsce gdzie mamy pranie. Następnie, zastanawiamy się w jakich ubraniach będziemy jeszcze chodzić, a w których już nie. I oddzielamy je w dwa różne miejsca. Tymi, w których nie będziemy już chodzić zajmiemy się potem. Teraz przychodzi czas ma układanie. Najlepiej sprawdzi się sortowanie kategoriami:- Swetry -

- Koszulki z krótkim rękawem -

- Koszulki z długim rękawem -

- bluzy, dresy -

- kurtki -

- Spodnie -

- Spodenki -

- Spódnice -itd.

i układamy je równo na kupce. Dla tych bardziej wymagających, możemy ubrania w naszych kategoriach poukładać również kolorami.Kiedy ubrania będą poukładane, wkładamy je z powrotem do szafy.

Na koniec możemy dodać odświeżacz do szafy – kupny – bądź zrobić samemu:

Sól do kąpieli o ulubionym zapachu wsypujemy do słoiczka, zakrywamy bawełnianą szmateczką i wiążemy ładnie wstążką. Taki zapachowy słoiczek wstawiamy do naszej szafy – kiedy będziemy ją otwierać, przywita nas zawsze nasz ulubiony zapach.4. Ubrania, w których nie chodzęMusimy zadecydować dlaczego nie będziemy chodzić w tych ubraniach

- są za nas za małe/duże – ale nie są zniszczone

- są zniszczone i nie nadają się do chodzenia.Z tej drugiej kategorii, jeśli są to bawełniane rzeczy – możemy zrobić szmateczki.

Na pierwszej kategorii możemy jeszcze troszkę zarobić na nowe ubrania.Tutaj sprawdzi się Allegro, Tablica. Bądź spotkanie z koleżankami – i odsprzedanie.

Pranie zanosimy do pralni – jednakże nie włączajmy jeszcze pralki, ponieważ „kupka” powiększy się jeszcze niejednokrotnie.

5. Łóżko

Najpierw zrzucamy wszystko z łóżka, i zdejmujemy prześcieradło. Następnie odkurzamy całą powierzchnię ( najlepiej przy otwartym oknie). Następnie odkurzamy i zmywamy pod łóżkiem. Może odnajdziemy jakiś zaginiony skarb :) Zmieniamy pościel i możemy ją wywietrzyć. Następnie ładnie układamy i dekorujemy poduszkami i innymi dodatkami.6. PodłogaOdkurzamy dokładnie, i myjemy odpowiednimi środkami. Tutaj również zrobiłabym to najpierw na kolanach, a dopiero później za pomocą mopa.Na koniec możemy wstawić zapach, bądź pstryknąć odświeżaczem.Sypialnia – gotowa.

Jeśli masz jakieś inne pomysły – napisz je proszę w komentarzu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥