27 maja 2014

Jak wydać mniej i zaoszczędzić? Skuteczne sposoby na oszczędzanie.


Dzisiaj chciałabym Wam pokazać kilka pomysłów na to jak wydać mniej i jednocześnie zaoszczędzić. Dodatkowa gotówka przyda się każdemu!
Śpij więcej
Zaoszczędzisz na prądzie, bo nie będziesz oglądała telewizji, ani przeglądała portalu społecznościowego na tablecie, dodatkowo nie złapie się mały głód, więc jedzenie pozostanie w lodówce. Sypiając więcej jesteś odporny na choroby.Odłóż jedną rzecz przy kasie
Jeśli taki widok jest Ci znajomy to za każdym razem odłóż jedną rzecz przy kasie. Nawet nie zauważysz braku tego przedmiotu, a gotówka pozostanie w portfelu.


Oszukuj budżet
Kiedy napiszesz w swoim tygodniowym budżecie, że wydałaś więcej nic tak naprawdę wydałaś to po jakimś czasie zauważysz, że zaczniesz wydawać mniej, bo liczba wydatków będzie wysoka.Wyłączaj wszystko z prądu
Wszystko co nie jest używane w danym momencie powinno być wyłączone z prądu. To tak jakbyś wyrzucała złotówki przez okno.Obetnij swoje.... włosy
Woda, szampon, odżywka, prąd z suszarki, prąd z prostownicy to wszystko kosztuje! Zmniejszysz koszty kiedy po prostu obetniesz włosy! Pamiętaj, że krótkie włosy są bardzo modne.Muszę to mieć!
Jeśli jest coś co koniecznie chcesz wrzuć to na swój profil na Pinterest. Stwórz folder "Muszę to mieć" i wrzucaj tam wszystko co pasuje do opisu. Po miesiącu zajrzyj i zobacz co tak naprawdę nadal pożądasz, a co minęło tak szybko jak przyszło.Stwórz ścianę inspiracji
Wszystko co zaoszczędzisz możesz wydać coś innego. Pod warunkiem, że uda Ci się zaoszczędzić. Abyś miała motywację stwórz ścianę inspiracji i umieść w widocznym miejscu.
Pokochaj popcorn
Wystarczy wrzucić kukurydzę na gorący olej i mamy gotową przekąskę. Nie sięgamy już po paluszki, chrupki i chipsy ze sklepu. Oszczędzamy i chudniemy, bo popcorn w porównaniu z pozostałymi przekąskami ma mało kalorii.


Szybki prysznic
Wejdź pod prysznic namocz się i wyłącz wodę. Umyj się i spłucz pianę. Nawet nie wiecie ile zaoszczędzicie na wodzie biorąc taki prysznic.


Pij dużo wody
Nie chodzi nawet o to, że jest zdrowa, ale jest też tańsza niż wszystkie słodkie napoje. Jeśli nie smakuje Ci sama woda wrzuć plaster cytryny lub kilka liści świeżej mięty.


Postanowienie
Zrób sobie postanowienie, że za każdym razem kiedy będziesz wybierała pieniądze z bankomatu taką samą ilość pieniędzy wpłacisz na konto oszczędnościowe.


A czy Wy macie jakieś tajne pomysły na oszczędzanie? 

5 komentarze:

 1. Ja prowadzę kalendarz wydatków jeśli w jednym miesiącu za bardzo zaszaleje jeśli chodzi o wydatki na kosmetyki, to w następnym miesiącu staram się tą dziedzinę zakupów omijać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niektóre przyklady trzeba brać z przymrużeniem oka chyba - typu kolorowa woda w sedesie czy krótkie włosy. Mam wlaśnie takie i wlaśnie dlatego ze są krotkie myje je codziennie (nie wyjdę w tłustych krótkich włosach a widzę ze koleżanki dlugie wiążą Np w kucyk) a wiec znowu woda, znowu szampon i znowu odzywka ;-) a później jeszcze suszara (prąd) i suszenie "wiatrem". A jeśli chodzi o wodę kolorowa to zdecydowanie wolę białą a nie śmierdzącą. Na pewnych rzeczach mozna oszczędzać, na innych nie. Niektóre pomysły były trafne (wychodząc z domu wyłączam wszystko włącznie z listwami, piję wode-ale nie z oszczędności tylko dlatego, że jest zdrowsza, biorę prysznic itp.itd).

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie można brać życia na serio, dlatego wrzuciłam kilka zabawnych sposób na oszczędzanie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kalendarzy wydatków to bardzo dobry sposób na oszczędzanie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. spisujemy każdy paragon, odżywiamy się zdrowo więc raczej ciężko zaoszczędzić, ale zamiast autem jeździmy rowerkiem:)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥