19 lutego 2014

Kiedy należy pożegnać się z kosmetykiem? Przeczytaj, a następnie przefiltruj swoją kosmetyczkę.


Dzisiaj chciałabym Wam pokazać kiedy należy się pożegnać z poszczególnymi kosmetykami. Koniecznie przeczytaj, by uniknąć problemów ze skórą. 


SKÓRA

PŁYNNY PODKŁAD


Jeśli Twój podkład ma pompkę, to na pewno pozostanie długo świeży. Jeśli natomiast musisz zamaczać palca to należy wymieniać takie podkład co pół roku. Należy też pamiętać, że odcień skóry zmienia się 2 razy w roku, więc wymiana podkładu co 6 miesięcy to dobre rozwiązanie. (Oczywiście jeśli nasz podkład starcza na 6 miesięcy - bo ja mogę o tym tylko pomarzyć). 

PŁYNNY KOREKTOR


Jeśli za każdym razem używasz czystego aplikatora lub gąbki to taki korektor można używać przez rok. Jeśli nakładasz go palcami to pozbądź się go po 3 miesiącach. 

RÓŻ W KREMIERóż w kremie należy wymienić po roku. Róż należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu. Jeśli róż się zmoczy istnieje ryzyko, że dostaną się do niego bakterie.

PUDER
Puder może wytrzymać nieco ponad rok, jeśli nie podrażnia naszej skóry. 

BRONZER, CIENIE I RÓŻ W KAMIENIU


Te kosmetyki spokojnie wytrzymają 2 lata. Jednak są to takie kosmetyki, które często wymieniamy ze względu na kolor, więc spokojnie możemy schować stary i wziąć nowy nie martwiąc się, że się zniszczy. 


OCZY

MASCARA & PŁYNNY EYELINER


Tusz należy wymienić kiedy: zaczyna wysychać (wtedy można go włożyć do ciepłej wody - resztki tuszu są jeszcze do użycia), kiedy podrażnia nasze oczy lub kiedy używamy go już ponad 6 miesięcy.

CIENIE DO OCZU


Cienie mogą wytrzymać nawet 2 lata pod warunkiem, że na bieżąco myjemy pędzelki. Aby umyć pędzelek należy użyć szamponu do włosów oraz odżywki i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. 

KREDKI DO OCZUJeśli są regularnie ostrzone to mogą wytrzymać nawet 2 lata. USTA

BŁYSZCZYK & SZMINKA 


Jeśli nie używasz ich regularnie to mogą wytrzymać nawet do 2 lat, ponieważ nie mają w sobie wody. Jeśli natomiast używasz je często to należy wymienić je po roku, ponieważ przez wilgoć z ust mogą zbierać bakterie. Jeśli używałaś pomadki w czasie choroby zapomnij o użyciu jej po chorobie, ponieważ wszystkie bakterie są w niej obecne.


PAZNOKCIE

LAKIERY I ODŻYWKI DO PAZNOKCI


Lakiery należy wyrzucić wtedy kiedy pojawiają się grudki i kiedy lakier się rozwarstwia. W przeciwnym razie możemy używać go do samego końca. PRZYBORY


PĘDZLEJeśli dbamy o pędzle będą nam służyły przez lata. Jeśli włoski zaczynają wypadać to ich czas się skończył.
Pamiętajcie, że jeśli będziecie dbały o Wasze kosmetyki, to Wasze kosmetyki będą również dbały o Was.
Nie używajcie starych, przeterminowanych kosmetyków, bo podrażnią skórę. Starajmy się również nie pożyczać nikomu, ani od nikogo kosmetyków, by nie przenieść bakterii. 

2 komentarze:

  1. Cenne informacje. Jednak przyznać się muszę że rzadko kiedy zwracam uwagę na czas kiedy powinnam dany kosmetyk wyrzucić. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja zauważyłam, że jeśli pędzel używam zbyt długo to po prostu na buzi wyskakują mi wypryski. stąd też staram się kontrolować wszystkie kosmetyki:)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥