1 kwietnia 2014

Perfekcyjna przeprowadzka bez stresu - jak powinna wyglądać, jak się przygotować? Poradnik przeprowadzki.


Przeprowadzki zawsze łączą się z ogromnym stresem. Żeby przejść przez to w miarę bezboleśnie przygotowałam dla Was kilka cennych wskazówek. 


#1 Daj sobie dużo czasu


Zacznij pakować się dużo wcześniej. Nawet nie wiemy ile rzeczy znajduje się w naszym domu. Teraz to wszystko trzeba wynieść i przenieść w inne miejsce. Co najmniej miesiąc wcześniej zacznij pakować sezonowe rzeczy - ubrania, dekoracje itd. Im bliżej wyprowadzki możesz zacząć pakować rzeczy częściej używane. W dniu wyprowadzki wszystko musi być spakowane. 

#2 "Śmieci" nie przenoś


Przeprowadzka to idealna okazja na pozbycie się śmieci. Przygotuj dwa wielkie pudła. Do pierwszego pudła wrzuć rzeczy do wyrzucenia, a do drugiego rzeczy, które możesz oddać. Im więcej rzeczy zostawisz tym mniej będziesz musiała dźwigać. Wszystko czego nie używasz, co jest zepsute lub po prostu brzydkie nie powinno się znaleźć w nowym domu.


#3 Przygotuj dobre pudełkaPrzejdź się po sklepach sprzedające alkohole. Te pudełka są zazwyczaj trwalsze, ponieważ muszą utrzymać ciężkie butelki. Zwykle posiadają wygodne rączki i nie ma ryzyka, że znajdziemy w nich robactwa lub zepsutą żywność. Specjalne pudełka do przewożenia ubrań ułatwią nam ich przewożenie. Dobrym pomysłem jest również użycie pojemników, które już mamy w domu np. walizki, kosze. Zamiast folii bąbelkowej, która jest droga użyj czystych ręczników, pościeli. 


#4 Wszystko musi być dobrze oznaczonePudełka muszą być podpisane z każdej strony wielkimi czarnymi literami. Zanim jednak włożysz do pudełek rzeczy wszystko dokładnie posortuj. W nowym miejscu powinno być wszystko dobrze zorganizowane. Dlatego kiedy opróżniamy szuflady od razu sortujmy rzeczy do odpowiednich pudełek. Później podczas przeprowadzki będziesz wiedziała, że pudełko z napisem "kuchnia" ma iść do kuchni, a w środku oprócz talerzy nie znajdziesz pilota od wieży i zabawkę dziecka. 

#5 Przygotuje pudełko na pierwszą nocTo jedyne pudełko, w których może być kompletny misz-masz. Wsadź tutaj ręczniki, szczoteczki do zębów, piżamę, kubek, kawę itd. Wszystko co będzie Ci potrzebne przez najbliższe 24h. 


A jakie są Wasze triki dotyczące przeprowadzek? :) 

Źródło: I Heart Organizing 
8 komentarze:

 1. na razie nie przeprowadzałam się, ale przy remontach też jest sporo zamieszania i pakowania. przydatny post

  OdpowiedzUsuń
 2. Też podpisywałam pudła, rozpakowywanie pózniej lepiej idzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, przeżyłam kilka swoich przeprowadzek i zawsze w teorii wyglądało pięknie, a praktyka to kosmos. Mam nadzieję, że następna przeprowadzka, już do swojego własnego M będzie już taka jak trzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. przeprowadzka mi narazie nie grozi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja przeżyłam w swoim życiu dwie przeprowadzki tylko...i przy obydwu płakałam..za tym co zostawiam...teraz wiem, ze nie warto płakać tylko cieszyć się z nowego :) i te porady są bardzooo dobre :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja przeżyłam w sumie ... 7 przeprowadzek... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. mnie przeprowadzki zawsze napawają lekkim stresem ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super poradnik. Na pewno się przyda.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥