3 kwietnia 2014

Perfekcyjna Pani Domu radzi: O czym zapominamy podczas wiosennych porządków? Koniecznie zobacz~!Podczas wiosennego sprzątania zazwyczaj zaglądamy tam gdzie na co dzień nie zaglądamy. Góra szafy, kominek, piekarnik - to jedne z wielu miejsc, które dokładnie myjemy podczas wiosennych porządków. Są również rzeczy, o których zdarza nam się zapomnieć. Jeśli chcecie wiedzieć co to za rzeczy to koniecznie zobaczcie:Odpowiedź brzmi: Kosz na śmieci.
To miejsce gdzie zbiera się dużo bakterii, a rzadko kiedy pamiętamy, że takie miejsca też powinny być czyste.Wystarczy opróżnić kosz do recyklingu, a następnie zabrać się za jego umycie.Wiadro należy umyć bardzo dokładnie, dla świeżego zapachu możemy użyć kilka kropel olejku cytrynowego. Wiadro zabieramy do łazienki i płuczemy dokładnie gorącą wodą. Na końcu wycieramy do sucha ściereczką z mikrofibry.
Gotowe :) A teraz zabieramy się za zwykły kosz.
Aby wypolerować zewnętrzną część kosza użyjmy do tego celu oliwy z oliwki.
Polerujemy ściereczką z mikrofibry do sucha.Tak wygląda efekt końcowy. 
Pamiętajmy, że w koszach na śmieci zbierają się bakterie, wiec czynność należy powtarzać częściej niż raz w roku. 

Źródło: I heart Organizing


8 komentarze:

 1. często czyszczę kosz bo rzeczywiście zbiera bakterie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A później wydziela się nieprzyjemny zapach:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie to oczywiste, że kosze na śmieci powinny być regularnie sprzątane, troszkę byłam w szoku czytając ten post, bo nie sądziłam, że można zapomnieć o koszu i spodziewałam się naprawdę jakieś rzeczy o której na śmierć zapomniałam.
  Mimo to post bardzo przydatny dla zapominalskich o koszach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie nie za często czyszczę kosz:]

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie też często myje się kosz - gdyby nie to z pewnością byłoby to siedlisko bakterii :P Chociaż i tak mamy najwięcej tych koleżków na własnych rękach :C

  OdpowiedzUsuń
 6. Bakterie i zapach to powody, dla których powinniśmy regularnie myć kosz na śmieci

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja staram się o koszu pamiętać i czyścić go regularnie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Sama czyszcze co najmniej raz na tydzien. Czesciej, jezeli brzydko pachnie. Wazne jest codzienne wyrzucanie worka ze smieciami, a nie czekanie kilka dni az sie zapelni. Czasem widze w domach wielkie kosze, ktore czekaja, zeby je zapelnic. Ja mam maly i dzieki temu jest higieniczniej (taki 30 litrowy)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥