14 sierpnia 2014

Jak czyścić przybory do sprzątania?


Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jak dbać o mopa i inne akcesoria do sprzątania. Mam nadzieję, że post będzie dla Was przydatny.
MOP

Dla mopów z gąbki należy przygotować kąpiel składająca się z filiżanki gorącej wody oraz filiżanki octu, zanurzyć mopa na 30 minut i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Mopy z gąbki powinny być wymieniane co 2-3 miesiące. 


MIOTŁA

Po każdym użyciu strzep miotłę. Może to być na balkonie lub do worka na śmieci. Można też się posłużyć odkurzaczem. Raz w miesiącu zanurz miotłę w wiadrze z ciepłą wodą i dodaj kilka kropel płynu do naczyń. Pozostaw na godzinę, następnie pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Powinniśmy mieć jedną miotłę na inne zastosowanie (jedna na zewnątrz, druga do domu itd.)


ODKURZACZ 

Worki do odkurzaczy należy opróżniać, kiedy worek jest już w połowie napełniony. W przeciwnym razie nie będziemy mogli w pełni z niego korzystać. Raz w miesiącu wyjmuj wszystko z odkurzacza (łącznie z workiem) i przemyj go wilgotną ścierką z odrobiną płynu. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Jeśli w szczotkach są włosy lub inni nieproszeni goście należy je wyjąć za pomocą wykałaczki lub innej ostrego narzędzia. Kiedy włosy się owinęły można je przeciąć  - łatwiej będzie je usunąć. 


GĄBKI

Gąbki używane w kuchni mogą być co kilka dni wrzucone wraz w naczyniami do zmywarki. Dla gąbek używanych w łazience przygotuj miksturę z wody, łyżki stołowej octu, następnie należy je umieścić w mikrofalówce na około 2 minuty. Pozostaw do ochłodzenia. To pozwoli również na porządek w środku mikrofalówki. Gąbki wymieniaj co 3-4 tygodnie.


SZCZOTKA TOALETOWA 

Raz w miesiącu wlej 2 filiżanki wybielaczu do muszli i włóż szczotkę do środka. Pozostaw na godzinę. Następnie wysusz pozostawiając szczotkę na powietrzu. Szczotkę można umieścić pomiędzy muszlą a deską do wyschnięcia. Pamiętaj również o dezynfekcji rączki od szczotki.


4 komentarze:

 1. dostałam gęsiej skórki na myśl o sprzątaniu, niestety trzeba czasami posprzątać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gąbki do kąpieli staram się kupować tanie, dzięki czemu często je wymieniam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja uwielbiam sprzątać choć to Syzyfowa Praca niestety i każde porady mile widziane. Pozdrawiam Dominika

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja worek w odkurzaczu wymieniam gdy jest pełny... faktycznie przy bardziej napełnionym gorzej się odkurza

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥